Zwycięstwo w II lidze z Energą Kalisz

Nasze seniorki z czwartą wygraną i awansem w tabeli.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu z dotychczasowym wiceliderem z Kalisza podopieczne trenera Marka Olczyka wskoczyły na 3. miejsce II ligi

Zanim siatkarki obu ekip rozpoczęły walkę o II-ligowe punkty, wszyscy zgromadzeni w Hali Wałbrzyskich Mistrzów minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego przed kilkoma dniami Jacka Kurzawińskiego, byłego między innymi szkoleniowca Chełmca Wodociągów.
Ledwo się pierwsza partia zaczęła, a już dobiegła końca, gdyż wałbrzyszanki całkowicie zaskoczyły wyżej notowanego dotychczas rywala. Nasze pani raziły asami serwisowymi, a także skutecznie kończyły swoje ataki. Efekt – wygrana 25:12. W drugim secie gra miała już znacznie bardziej wyrównany przebieg, jednak pod koniec uwidoczniła się lepsza postawa gospodyń, które wyszły na prowadzenie 24:20. Co prawda siatkarki z Kalisza obroniły 3 piłki setowe, ale w końcu musiały skapitulować.
Ostatnia odsłona miała początkowo zacięty charakter, jednak w miarę upływu czasu coraz wyraźniejsza stawała się przewaga miejscowych. Pewnie grające siatkarki Chełmca Wodociągów nie dały sobie wydrzeć choćby seta zwyciężając do 18, a w całym spotkaniu pewnie 3:0. MVP pojedynku została Natalia Sławińska.
W następnej kolejce czeka nas niezwykle trudne wyzwanie, bo wyjazd do Jawora na konfrontację z tamtejszym liderem II ligi. Liderem, który w sześciu meczach stracił zaledwie 1 punkt.
II liga siatkarek
VII kolejka
MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Energa MKS II Kalisz 3:0 (25:12, 25:23, 25:18)
Chełmiec Wodociągi: Julia Rzeczycka, Olczyk, Łuszyńska, Sławińska, Gezella, Sobolewska, Bojko (libero) oraz Judyta Rzeczycka, E. Pawelska (libero). Trener: Marek Olczyk