Wygrana seniorek na początek roku

Po świątecznej przerwie siatkarki Seniorki powróciły na II-ligowe parkiety. W pierwszym w Nowym Roku spotkaniu wałbrzyszanki pokonały na wyjeździe Polonię Świdnica 3:1 i w rezultacie awansowały na 5. miejsce w tabeli.

wyjątkiem drugiej partii, która po wyrównanej walce przyniosła zwycięstwo na przewagi rywalek, pozostałe odsłony niedzielnego spotkania toczyły się pod zdecydowane dyktando naszych pań. Dość powiedzieć, iż pierwszego oraz czwartego seta podopieczne trenera Marka Olczyka wygrały do 14 oraz 13. Ostatecznie przyjezdne sięgnęły po zasłużone 3 “oczka”, pierwszy punkt w Nowym Roku skutecznym atakiem z lewego skrzydła zdobyła Paulina Sobolewska, a dodatkowo warto również podać, że po półrocznej przerwie do zespołu powróciła Aleksandra Druciak.
W kolejnym spotkaniu, do którego dojdzie w nadchodzącą sobotę, siatkarki Chełmca Wodociągów podejmą zespół z Mysłowic. Początek w Hali Wałbrzyskich Mistrzów o godzinie 19.
II liga siatkarek
XI kolejka
MKS Polonia Świdnica – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 1:3 (14:25, 27:25, 21:25, 13:25)
MKS Chełmiec Wodociągi: Łuszyńska, Sobolewska, Olczyk, Judyta Rzeczycka, Gezella, Sławińska, Bojko (libero) oraz Małodobra, Gajczyk, Druciak. Trener: Marek Olczyk