II Liga – Ostateczny podział

Zarząd PZPS zatwierdził podział grup oraz zasady awansu i spadku w II lidze kobiet w sezonie 2020/2021. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednim sezonie w 2 lidze mamy 4 grupy.

Skład Naszej grupy

Grupa III

Energa MKS II Kalisz

MKS Polonia Świdnica

UKS Jednyka Siewierz

MGLKS Sobieski Oława

MKS Chełmiec Wałbrzych

#VolleyWrocław II – beniaminek

UKS Sokół`43 AZS AWF SMS Katowice – beniaminek

NTSK Nysa – beniaminek

Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki – beniaminek

ŁMLKS Łaskowia Łask – w poprzednim sezonie zespół grał w grupie II

MKS Dąbrowa Górnicza – w poprzednim sezonie nie zgłoszony do rozgrywek

Przy ostatnim klubie jest doza niepewności, spowodowana tym, iż na stronie siatka.org w artykule https://siatka.org/pokaz/ostateczny-podzial-grupy-system-rozgrywek-ii-ligi-kobiet/ zamiast klubu z Dąbrowy Górniczej, widniej zespół z Mysłowic.

Zasady AWANSU/SPADKU

Runda zasadnicza rozpocznie się 26 września 2020 roku, a zakończy 20 marca 2021 roku. Po zakończeniu rundy zasadniczej w grupach 1-4 zespoły z dwóch ostatnich miejsc spadają do ligi niższej. SMS PZPS Szczyrk nie jest brany pod uwagę do spadku i awansu. Do turniejów półfinałowych awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Oznacza to, że po rundzie zasadniczej nie będzie w II lidze kobiet fazy play-off ani fazy play-out.

Turnieje półfinałowe (9-11.04.2021):
Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy (łącznie osiem drużyn) zagra w dwóch turniejach półfinałowych. W I turnieju półfinałowym zagrają: zwycięzca grupy 1, druga drużyna grupy 2, zwycięzca grupy 3 oraz druga drużyna grupy 4. W II turnieju półfinałowym zagrają: zwycięzca grupy 4, druga drużyna grupy 3, zwycięzca grupy 2 oraz druga drużyna grupy 1. Turnieje zostaną rozegrane systemem „każdy-z-każdym” zgodnie z tabelą Bergera. Gospodarz ma prawo zmienić kolejność meczów w ramach jednego dnia.

Turniej finałowy (23-26.04.2021):
W turnieju finałowym wezmą udział cztery najlepsze drużyny. Mecze rozgrywane będą systemem „każdy-z-każdym” zgodnie z tabelą Bergera. Dwa najlepsze zespoły awansują do I ligi kobiet.

Podział Grup

Terminarz

Dodaj komentarz