WEEKEND NA LEKKI PLUS

Weekend na lekki plus, o ile w sobotę nasze seniorki nieco zawiodły kibiców, licznie zgromadzonych w Hali Wałbrzyskich Mistrzów, o tyle niedziela należała już do naszych zespołów. Pierwszą wygraną w sezonie 2017/18 zanotowały juniorki pokonując w Złotoryi KKS Ren-But 3:1 a na remis zagrały młodziczki (wygrana z MOS i przegrana z Impel Wrocław).

Nie tak Jacek Kurzawiński i zgromadzeni kibice wyobrażali sobie inaugurację III ligi kobiet. Po łatwo wygranym pierwszym secie wszystkim wydawało się, że to będzie szybki mecz. Niestety, kolejne trzy odsłony należały już do przyjezdnych, które swoimi zagrywkami (zwłaszcza kapitan MUKS Danuta Żołdak, która otrzymała statuetkę MVP) rozstrzelały naszą drużynę w przyjęciu. Okazja do rehabilitacji już za tydzień, kolejny raz przed własną publicznością w sobotę 18 listopada o godzinie 16:00 podejmiemy UMKS Volley Głogów.

Chełmiec Wodociągi – MUKS Ziemia Milicka Milicz 1:3 (25:16, 11:25, 23:25, 20:25)
Chełmiec: Mróz, Sławińska, Groń I, Groń P, Urbanowska, Pawelska P, Pawelska E (libero) oraz Suchomska, Rzeczycka Judyta, Zdebska, Szymańska.

Pierwsza w tym sezonie (po czterech porażkach) wygrana – i to na wyjeździe! Nasze juniorki wygrały z KKS Ren But Złotoryja 3:1 i utrzymały tym samym 5 pozycję w tabeli. Na remis (podobnie jak w poprzednich dwóch turniejach) zagrały nasze młodziczki, które we Wrocławiu pokonały MOS i uległy Impelowi Wrocław. Stosunek setów 2:2. Kolejny etap, to gra o miejsca I-XIV – w naszej grupie oprócz podopiecznych Jacka Heilera znalazły się ekipy AZS AWF SMS Junior Wrocław, UKS Lubań, UKPS Lubin I.