WAŁBRZYSKI VOLLEY LEPSZY OD GŁOGOWSKIEGO

Wałbrzyska wersja żeńskiej siatkówki (z ang. „volley”) okazała się skuteczniejsza od tej, jaką zaprezentowały zawodniczki z Głogowa. W trzech setach, w bardzo przekonywującym stylu, podopieczne Jacka Kurzawińskiego poradziły sobie z przyjezdnymi w pełni rehabilitując się za porażkę w inauguracji.

Już w drugiej kolejce Chełmiec odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po porażce 1:3 z Ziemią Milicką Milicz, nasze siatkarki ograły Volley Głogów.

W pierwszym secie Chełmiec szybko uzyskał przewagę dzięki skutecznym atakom z lewego skrzydła Magdaleny Zdebskiej, powracającej do pierwszej szóstki wobec kontuzji Katarzyny Mróz. Volley miał duże problemy z przyjęciem i był niegroźny w ataku. W drugiej partii gra się wyrównała, punkty z prawej strony zdobywała dla Chełmca Izabela Groń, ale błędy w komunikacji na przyjęciu sprawiły, że drużyna gości wciąż była w grze (19:17 dla Chełmca).

Trener Jacek Kurzawiński dokonał w drugim secie zmiany na przyjęciu. Natalię Sławińską zastąpiła Paulina Szymańska, której bardzo dobra postawa  pomogła wygrać seta. W trzeciej odsłonie Szymańska była praktycznie nieomylna w przyjęciu, co pozwoliło Paulinie Groń na dobre dogrania nad siatkę do wciąż punktujących Zdebskiej i Groń. Volley miał wciąż kłopoty na przyjęciu, a większość punktów zdobywał nie po udanych atakach, ale po zagrywce lub błędach Chełmca.

MVP spotkania wybrano kapitan wałbrzyskiego zespołu, Magdalenę Zdebską. Nagrodę (zegarek od zakładu jubilersko-złotniczego Jerzego Piotrowskiego) dla naszej przyjmującej wręczał wiceprezydent miasta, Zygmunt Nowaczyk.

MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – UMKS Volley Głogów 3:0 (25:16, 25:20, 25:18)

Chełmiec: 9. Ewelina Pawelska (S), 14. Martyna Urbanowska (S), 11. Paulina Groń (R), 3. Izabela Groń (A), 15. Natalia Sławińska (P), 10. Magdalena Zdebska (kpt, P),  13. Paulina Pawelska (L) oraz 7. Paulina Szymańska (P), 8. Anna Mieczkowska (R), 6. Katarzyna Kucharczyk (S).

Za portalem Walbrzychdlawas.info