PUNKTUJĄCY WEEKEND

We Wrocławiu nie zabrakło emocji i zwrotów akcji. Po długim, pięciosetowym pojedynku Chełmiec Wodociągi Wałbrzych wrócił do domu z jednym punktem.

Pierwszy set był wyrównany, jeszcze pod koniec tej części był remis 23:23. Dwa asy serwisowe pozwoliły jednak gościom odnieść zwycięstwo. W drugim i trzecim secie oba zespoły zaprezentowały się z dobrej strony, ale na finiszu lepszy był AZS AWF. W czwartej partii „akademiczki” prowadziły już 24:19, ale fenomenalna pogoń wałbrzyszanek pozwoliła odwrócić losy seta. O sukcesie przesądziły skuteczne ataki kapitan Chełmca, Magdaleny Zdebskiej. W tie-breaku nasza drużyna przegrywała 1:3 i 7:8, ale w decydującym momencie spotkania błędy własne Chełmca doprowadziły do przegranej 2:3.

Jeszcze w poprzednim sezonie AZS AWF był poza zasięgiem rywalek. W tych rozgrywkach jest inaczej, wrocławianki przed meczem były na trzecim miejscu w tabeli, a Chełmiec miał ochotę zluzować rywalki na ligowym podium. Wygrana była blisko, a po porażce 2:3 trener wałbrzyszanek, Jacek Kurzawiński nie krył, że pozostał niedosyt:

Kolejny raz, podobnie jak w Nowej Soli, nie wykorzystaliśmy szansy. Wygrana za trzy punkty była na wyciągnięcie ręki, jednak brak doświadczenia i nieprzemyślane zagrania sprawiły, że zdobyliśmy tylko jeden. Nie można przegrać meczu, gdy z beznadziejnego 19:24 wygrywamy końcówkę i zamiast postawić „kropkę nad i” dajemy sobie wydrzeć zwycięstwo z powodu prostych, wręcz szkolnych, juniorskich błędów. Serdeczne podziękowania należą się dla kibiców, ich wyjazd tym razem został sfinansowany przez kolejną radną, Alinę Szełemej.

AZS AWF PIKO-SPORT Wrocław – Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 3:2 (24:26, 25:21, 25:23, 24:26, 15:11)

Chełmiec: Paulina Pawelska, Martyna Urbanowska , Paulina Groń , Natalia Sławińska , Magdalena Zdebska (kpt), Paulina Szymańska , Ewelina Pawelska (L) oraz Joanna Smernicka , Izabela Groń , Judyta Rzeczycka.

Walbrzych.dlawas.info – Dominik Hołda

Dzień później, w ostatnim meczu Dolnośląskiej Ligi Juniorek przed własną publicznością nasz zespół w trzech setach rozprawił się z drużyną KKS Ren But Złotoryja. Sezon kończymy na 5 miejscu z dwoma zwycięstwami na koncie.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – KKS Ren But Złotoryja 3:0 (25:20, 25:17, 25:16)

Chełmiec: Sławińska (kpt), I.Groń, P.Groń, Batóg, Urbanowska, J.Rzeczycka, Matusik (libero) oraz Mieczkowska, J.Rzeczycka.