BEZ NIESPODZIANKI

W 12. kolejce wałbrzyszanki były faworytkami w starciu z ligowym beniaminkiem, IKS-em Jelenia Góra. Zespół Jacka Kurzawińskiego stanął na wysokości zadania, pokonując rywalki bez straty seta i zgarniając cenne trzy punkty.

Chełmiec rozpoczął mecz w dość eksperymentalnym zestawieniu, z dwoma atakującymi . Nasz zespół prowadził już 14:4 i nie dał się dogonić. Podobnie było w drugim secie. Młody zespół IKS-u miał bardzo duże kłopoty w przyjęciu zagrywki. Co innego Chełmiec, którego dobre przyjęcie pozwalało rozgrywającej Paulinie Kądziołce na kreatywność, czyli zagrania z przesuniętej krótkiej i udane kiwnięcia nad siatką.

W trzecim secie jeleniogórzanki przez krótki moment nawiązały walkę (3:4), ale Chełmiec był dziś dla beniaminka za mocny. W ataku brylowała w szczególności Ola Lupa, wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

Po spotkaniu siatkarki otrzymały kwiaty z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Mecz z IKS-em był przedostatnim wałbrzyszanek przed własną publicznością w tym sezonie. Chełmiec czeka jeszcze wyjazdowe spotkanie z Ziemią Milicką oraz domowe z AWF PIKO-Sport Wrocław, a stawką będzie drugie miejsce w ligowej tabeli.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – IKS Jelenia Góra 3:0 (25:8, 25:11, 25:11)

Chełmiec Wodociągi: Kądziołka, I.Groń, Nowak, Sławińska, Lupa, Smernicka, Szymańska (libero) oraz P.Groń, Mróz, Rzeczycka, Zdebska, Dabic (libero)

Inf. Dominik Hołda – Wałbrzycha.dlawas.info

W niedzielę nasze młodziczki rozpoczęły zmagania w ostatnim już etapie gier w sezonie 2017/18. W turnieju rozgrywanym w Radkowie nasz zespół wygrał z gospodyniami 2:0 (25:19, 25:21) i uległ UMKS Volley Głogów 0:2 (19:25, 16:25). Kolejne gry już za tydzień w Głogowie a ostatni etap zakończy się turniejem w Wałbrzychu.

Chełmiec Wodociągi: Mieczkowska (kpt), Długosz, Czyż, Biarda, Ignaczak, Chmara, Faryna (libero) oraz Gawlik, Marzec.