MILICZ ZDOBYTY

Na starcie sezonu Chełmiec przegrał z Ziemią Milicką 1:3. Od tego czasu w wałbrzyskim klubie doszło do wzmocnień kadrowych i stało się jasne, że w rewanżu nasze siatkarki będą pałały chęcią rewanżu.

W pierwszej partii nasz zespół prowadził już 8:0 i pewnie dowiózł wygraną, W drugiej odsłonie również kontrolował boiskowe wydarzenia. Wicelider rozgrywek z Milicza postawił się jedynie w trzeciej partii. Nasz zespół prowadził wtedy już 19:14, ale w końcowej fazie seta gra się wyrównała. Trener Jacek Kurzawiński poprosił o przerwę i  dokonał drobnych zmian taktycznych , które wymusiły błędy u rywalek.

W spotkaniu z Ziemią Milicką nasza drużyna zaprezentowała się tylko z jedną nominalną środkową. Brawa należą się kapitan zespołu, Magdalenie Zdebskiej, która grała z opuchniętą dłonią oraz walczącej z grypą rozgrywającej Paulinie Kądziołce (nr 7 na zdjęciu). W wyjściowym składzie pojawiła się Katarzyna Mróz, która niedawno wznowiła treningi po przerwie spowodowanej złamanym palcem.

Zwycięstwo w Miliczu pozwoliło wskoczyć Chełmcowi na pozycję wicelidera. Trener Kurzawiński nie krył radości z ważnego dla układu tabeli zwycięstwa:

Cały zespół zasłużył na pochwały. Nareszcie w przekroju całego, jakże ważnego meczu graliśmy na równym poziomie, bez przestojów oraz prostych błędów. Czekamy na mecz z AZS AWF Wrocław, który zdecyduje o drugim miejscu w tabeli. Ogromne brawa i podziękowania dla kibiców, bowiem kilkunastoosobowa grupa jak zwykle wspierała nas głośnym dopingiem.

Do gry w półfinałowym etapie baraży o awans do 2. ligi z naszego regionu zakwalifikują się dwa najlepsze zespoły. Pierwsze miejsce zapewnił sobie niepokonany w tym sezonie Sobieski Oława.

MUKS Ziemia  Milicka  Milicz – Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 0:3 (13:25, 17:25, 24:26)

Chełmiec: Smernicka, Kądziołka, Sławińska,  Nowak, Mróz, Lupa, Szymańska (L) oraz Zdebska (kpt), I. Groń

Inf. – Dominik Hołda – Walbrzych.dlawas.info

Zdjęcia – Joanna Soja