ŚWIATOWY DZIEŃ SPORTU PO WAŁBRZYSKU

W miniony piątek 6 kwietnia miała miejsce wyjątkowa uroczystość – Światowy Dzień Sportu. Z tej okazji, kapitan naszego seniorskiego zespołu Magdalena Zdebska, została zaproszona do rozmowy z uczniami  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu, w ramach odbywających się tam cyklicznych  „Spotkań z ciekawymi ludźmi”. Nasza siatkarka podzieliła się z młodzieżą informacjami o siatkówce.

 

Opowiedziała  również jak łączy uprawianie sportu ze studiowaniem na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu (kierunek: ratownictwo medyczne) i obowiązkowymi praktykami w służbach mundurowych, co z kolei wiąże ze swoimi zainteresowaniami dot. organizacji proobronnej przygotowującej do cywilnej współpracy z polskim wojskiem.  Magda zaakcentowała, że piłka siatkowa, jako sport  zespołowy uczy współdziałania, odpowiedzialności  za grupę, że drużyna jest niemalże drugą rodziną każdego zawodnika.  Z wielką pasją dzieliła się uwagami na temat  uprawianej dyscypliny sportu i odpowiadała na pytania (np. „W jakim najdłuższym meczu brała udział”) Prezentując stroje sportowe i różnorodne koszulki MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych mówiła o identyfikacji z klubem i zaakcentowała wielką rolę kibiców, którzy jeżdżą za swoją drużyną na wszystkie mecze.

Na koniec spotkania z uczniami i nauczycielami , nasza pani kapitan wręczyła p. Pawłowi Łuczyńskiemu Dyrektorowi PSP nr 15,  klubowy kalendarz i klaskacz.