II TURNIEJ KINDERA

W najbliższą niedzielę Wałbrzych będzie ponownie stolicą mini siatkówki na Dolnym Śląsku. W Centrum AQUA ZDRÓJ blisko 30 dziewczęcych zespołów rywalizować będzie o awans do finału ogólnopolskiego turnieju Kinder+Sport w kategorii trójek. Udział potwierdziły drużyny z Radkowa, Nowej Rudy, Milicza, Wrocławia, Głogowa, Jawora, Brzegu Dolnego, Lubina, Kamiennej Góry, Świdnicy, Trzebnicy oraz w ramach gospodyń podopieczne Mieczysława Strameckiego zawodniczki MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych.

 

Rozgrywki Kinder + Sport to międzynarodowe mistrzostwa dla dzieci w wieku szkół podstawowych. W trzech kategoriach wiekowych (dwójki, trójki i czwórki) pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej, drużyny walczą o awans do ścisłego finału krajowego. Pierwszym etapem są turnieje eliminacyjne, po dwóch odsłonach najlepszych osiem zespołów walczy między sobą o jak najlepsze rozstrzygnięcia. Pierwsze trzy zespoły (w tym przypadku z grona 30) reprezentować będą Dolny Śląsk w dalszych etapach ogólnopolskich. Ambasadorami rozgrywek są byli reprezentanci Polski w siatkówce oraz medaliści Mistrzostw Świata i Europy, Sebastian Świderski i Piotr Gruszka.

Otwarcie i start turnieju o godz. 10:00 w Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA-ZDRÓJ ul. Ratuszowa 6 – przed uroczystym rozpoczęciem zespół seniorek zostanie odznaczony medalami za zajęcie II miejsca w III lidze kobiet w sezonie 2017/18 – zapraszamy!