JEDZIEMY NA FINAŁ DO JAROSŁAWIA

Lubuski turniej możemy uznać za udany. Przedsezonowy cel, jakim był ścisły finał o II ligę kobiet, został osiągnięty. W weekend 18-20 maja nasze seniorki walczyć będą o awans w Jarosławiu. Historia zatacza koło, bowiem w ubiegłym roku podopieczne Jacka Kurzawińskiego zakończyły sezon również na Podkarpaciu – w Rzeszowie.

W gronie trzech drużyn przepustkę mogły uzyskać tylko dwa zespoły. W pierwszym meczu turnieju Victoria MOSiR Cieszyn gładko w trzech setach rozprawiła się z gospodyniami USA Beach Volley Lubsko. W drugim pojedynku nasze seniorki podejmowały cieszynianki, po pięciosetowym horrorze (mieliśmy nawet piłkę meczową) drugie zwycięstwo przypadło naszym sobotnim rywalkom. W trzecim dniu gier czekał nas najważniejszy mecz sezonu – w przypadku porażki zakończylibyśmy sezon. Lubuski horror – również pięciosetowy – na szczęście rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść, triumfując po meczu trwającym blisko 2,5 godziny. Drużynę wspierała liczna grupa kibiców z Wałbrzycha, która całkowicie zdominowała trybuny hali OSiR w Lubsku. Sportowy doping pomógł odnieść sukces w postaci wygranej nad USA Beach Volley.

Jedziemy na turniej finałowy ! W dniach 18-20 maja w Jarosławiu zmierzą się cztery drużyny: San-Pajda II Jarosław, Gedania Gdańsk, Nike Ostrołęka oraz Chełmiec Wodociągi Wałbrzych. Awans do II ligi zdobędzie tylko jeden zespół, jest więc o co grać.

Victoria MOSiR Cieszyn – USA Beach Volley Lubsko 3:0 (25:18, 25:18, 25:19)
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Victoria MOSiR Cieszyn 2:3 (25:23, 14:25, 23:25, 25:21, 14:16)
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – USA Beach Volley Lubsko 3:2 (12:25, 25:20, 16:25, 25:20, 15:12)

Chełmiec: Zdebska (kpt), Sławińska, Lupa, Smernicka, Kądziołka, Mróz, Jasińska, Szymańska (libero), I. Groń, P. Groń, Jl.Rzeczycka, Nowak, Urbanowska, Pawelska, Jd.Rzeczycka, Dabic, Mieczkowska.

Trenerzy: Jacek Kurzawiński, Fabian Kurzawiński