PÓŁMARATON W JEDLINIE Z NASZYM UDZIAŁEM

Delegacja klubu Chełmiec Wodociągi Wałbrzych brała udział we współorganizacji Półmaratonu Górskiego, którego tytularnym sponsorem są Wałbrzyskie Wodociągi.

Nasz klub chętnie i często bierze udział w imprezach sportowych promując zdrowy tryb życia i rywalizację w duchu fair-play. W minioną niedzielę obstawialiśmy imprezę biegową, przy której pomagała Prezes Krystyna Nawrocka wraz z gronem siatkarek z kadetek, młodziczek i grupy mini siatkówki.

W niedzielę, 13 maja odbył się 5. Wodociągi Półmaraton Górski. Zawodnicy i zawodniczki tradycyjnie startowali w pięknych okolicznościach przyrody, czyli u stóp malowniczych Gór Wałbrzyskich. Do tego mogli cieszyć się z bardzo dobrych warunków atmosferycznych, słońca, temperatury ponad 20 stopni Celsjusza oraz lekkich powiewów wiatru.

Organizatorzy nie mogli narzekać na frekwencję. Do biegu zgłosiło się ponad 900 śmiałków, a na linii startu, czyli na bieżni stadionu w Jedlinie-Zdroju, znalazło się ich niemal 700. Ostatecznie do mety dobiegło 672 biegaczy. Wśród panów najlepszy był Czech Pavel Brydl z Spa Scaliano Xc Life Team, który 21 km pokonał  w 1:30:13. Drugi na mecie był Andrzej Witek z 140minut.pl Wrocławskie Iten, tracąc do zwycięzcy nieco ponad pół minuty. Piąte miejsce zajął kamiennogórzanin Łukasz Kondratowicz. Reprezentant Faurecii Wałbrzych przybiegł do mety sześć minut po Czechu.

Wśród pań (162 uczestniczki) najlepsza była Natalia Bihun z Wrocławia, która pokonała ten sam dystans o 21 minut wolniej od zwycięzcy w kategorii panów. 10. miejsce zajęła wałbrzyszanka, Joanna Hoja z Sudeckich Wycieczek Biegowych.

Trasa zawodów obejmowała m.in. wbiegnięcie na Borową Górę, najwyższy szczy Gór Wałbrzyskich w Sudetach Środkowych, o wysokości 853 m.

Inf. Dominik Hołda – portal Walbrzych.dlawas.info