UDANE DWA DNI CHEŁMCA

Dwa zwycięstwa drużyn młodzieżowych, prezentacja zespołów oraz uroczyste obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodlegości. Minione dwa dni były bardzo dla nas pracowite, jednak we wszystkich aspektach udało się zrealizować cele zarówno sportowe, jak i wizerunkowo-promocyjne.

Weekend rozpoczęły kadetki prowadzone przez Fabiana Kurzawińskiego. W trzech partiach rozprawiły się z przeciwniczkami z UKPS Lubin. Tylko w pierwszym secie trwała zacięta walka, od drugiego dominację na boisku potwierdził Anna Mieczkowska i koleżanki, które po nieco ponad godzinie mogły świętować pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018/19.

Bezpośrednio po zakończeniu tego meczu odbyła się uroczysta prezentacja wszystkich drużyn trenujących na co dzień w naszym klubie. Sześć drużyn, pełna piramida szkoleniowa i blisko 100 adeptek siatkówki wspólnie z kibicami oraz chórem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego odśpiewało Hymn Polski w Hali Wałbrzyskich Mistrzów. Na uroczystości byli obecni Prezydenci Wałbrzycha Roman Szełemej i Zygmunt Nowaczyk, Prezes Wodociągów Marek Mielniczuk, Prezes Grupy DZT Jolanta Suława oraz cały zarząd klubu MKS Chełmiec Wałbrzych. Wspomniani wcześniej goście otrzymali z rąk Prezes Klubu Krystyny Nawrockiej podziękowania za wsparcie żeńskiej siatkówki, która od kilku lat przeszła niesamowitą metamorfozę i może śmiało kandydować do miana dumy naszego miasta.

Zakończeniem uroczystości był turniej rodzinny „Siatkarska Niepodległa”, w którym udział wzięło 17 zespołów. Na czterech boiskach jednocześnie walka trwała do ostatnich piłek, jednak nie wynik był najważniejszy – dobra zabawa, propagowanie zasad fair-play i spędzenie czasu w gronie najbliższych, takim zasadom przyświecała idea całego turnieju. Dziękujemy za obecność, wsparcie oraz miłe słowa. Razem serwujemy pozytywne emocje !

Klasyfikacja:

 • 1. Łuszyńskie
 • 2. Wierzbiccy
 • 3. Górscy
 • 4. Strzępkowie

5-8 (ex-equo)

 • – Chmarowie
 • – Rzeczyckie
 • – Gawlikowie
 • – Klejowiczowe

9-12 (ex-equo)

 • – Farynowiczowe
 • – Mielniczukowie
 • – Matusiewiczowie
 • – Kibice

13-17 (ex-equo)

 • – Trybańskie
 • – Wilczyńscy
 • – Stachowscy
 • – Adamczykowe
 • – Pinki

Niedziela to wyjazdowe starcie juniorek, prowadzonych przez Marka Olczyka. W trzech setach bardzo gładko udało się pokonać przeciwnika TOP Bolesławiec, w każdej z partii wyższość wałbrzyszanek nie podlegała dyskusji. Mecz z serii łatwych i przyjemnych. I tak trzymać !

 

Dolnośląska Liga Kadetek
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – UKPS Lubin 3:0 (25:23, 25:19, 25:16)
Chełmiec: Mieczkowska (kpt), Kucharczyk, Suchomska, Długosz, Rzeczycka, Rzeczycka, Dabic (libero) oraz Jung, Cieśla (libero)

Dolnośląska Liga Juniorek
TOP Bolesławiec– Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 0:3 (21:25, 13:25, 15:25)
Chełmiec: Mieczkowska (kpt), Kucharczyk, Szlosek, Długosz, Rzeczycka, Rzeczycka, Kurasz (libero) oraz Jung, Biarda, Suchomska, Dabic (libero)