TRENERZY

W Młodzieżowym Klubie Sportowym Chełmiec Wodociągi Wałbrzych duży nacisk kładziemy na profesjonalną i wykfalifikowaną kadrę trenerską. Każdy z naszych trenerów posiada kierunkowe wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Dzięki treningom pod okiem profesjonalistów możemy przekazać podopiecznym nie tylko tajniki gry w siatkówkę i pasję, ale także ducha walki, zasady rywalizacji fair-play i umiejętność pracy w zespole. Do treningów podchodzimy z zaangażowaniem. Wszystkie zajęcia są dostosowane do poziomu grupy i poszczególnych zawodniczek. Zachęcamy do zapoznania się z sylwetkami naszych trenerów.

Marek Olczyk

I Trener drużyny Seniorek – II Ligi Kobiet


Związany z MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych od 2018 roku. Już rok później awansował z drużyną Seniorek do II Ligi Kobiet. Wcześniej trener żeńskiej drużyny siatkarskiej w klubie MKS Polonia Świdnica. Trener grup seniorskich i młodzieżowych siatkówki męskiej w klubie Chełmiec Wałbrzych.

Trener piłki siatkowej PZPS, zawodnik drużyny Chełmiec Wałbrzych. Do swoich osiągnięć może zaliczyć m.in. dwukrotne Mistrzostwo Polski juniorów w piłce siatkowej w roku 1989 i 1990, zdobycie Pucharu Polski z Chełmcem Wałbrzych w 1993 oraz złoty medal na Uniwersjadzie w 1991 roku. Z zawodu fizjoterapeuta – na co dzień pracuje w jednej z wałbrzyskich przychodni.

W wolnych chwilach spędza czas z dobrą książką, szczególnie z literaturą faktu.

Grzegorz Będziński

Trener Młodziczek I


Magister Wychowania Fizycznego z kompetencjami pedagogicznymi oraz trenerskimi w specjalizacji piłki siatkowej. W swojej pracy zawodowej współpracował z młodzieżą od 2007 roku rozpoczynając swoją przygodę z klubem UKS Głuszyca jako trener kadetek i juniorek oraz trener III ligi kobiet. W 2010 roku był to jeden z pierwszych ośrodków biorących udział w projekcie Vollemania Dolny Śląsk w Minisiatkówce. Był także trenerem IV ligi mężczyzn drużyny Silesia Świebodzice oraz asystentem trenera grupy młodzików i kadetów w Juventur Wałbrzych.

Interesuje się turystyką górską, jazdą na rowerze, a także dobrym kinem i muzyką. W przeszłości brał także udział w popularnych rajdach samochodowych. Energię do codziennych działań daje mu rodzina i czas spędzony w domu na majsterkowaniu.

Mieczysław Stramecki

Trener Mini Siatkówki


Trener grup mini siatkówki, związany z klubem od samego początku jego działalności. Swoim pozytywnym nastawieniem i pasją do siatkówki zaraża młode zawodniczki wałbrzyskiego Chełmca. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz podyplomowych studiów informatycznych.

Na co dzień pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego i informatyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Wałbrzychu.

Wolny czas uwielbia spędzać aktywnie. Zimą wybiera narty, a latem rower górski, w szczególności przejażdżki po single trackach.

Kacper Jesiołowski

II Trener Seniorek, Trener Juniorek i Juniorek M.


Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ze specjalnością Trener piłki siatkowej, trener piłki siatkowej PZPS. Trener drużyny akademickiej AZS AWF Wrocław w roku akademickim 2019/2020.
Jego pasja do piłki siatkowej zrodziła się już w młodości. Jako zawodnik grał w drużynach: KPS Calisia Kalisz (młodzik, kadet) oraz MUKS Amber Kalisz (kadet, junior, senior – III Liga Wielkopolska). Wśród jego osiągnięć jako zawodnik znalazło się I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Kadetów w sezonie 2014/2015, I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Licealiady w sezonie 2016/2017 oraz udział w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorów w Gdańsku w sezonie 2016/2017.
Własny rozwój jest dla niego bardzo istotny, dlatego dużą wagę przykłada do szlifowania swojego warsztatu trenerskiego. W wolnym czasie interesuje się motoryzacją, zdrowym trybem życia oraz eksperymentami kulinarnymi.

Karolina Olczyk

Trenerka grupy Mini Siatkówka


Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, managerka sportu oraz dyplomowana trenerka piłki siatkowej PZPS. Oprócz roli trenera grup Mini Siatkówki jest także wieloletnią zawodniczką w drużynie Seniorek, dzięki czemu ma szeroką perspektywę na rozwój i funkcjonowanie klubu, a zdobytą wiedzą i umiejętnościami dzieli się z najmłodszymi.

Jej największym sukcesem jako zawodniczki jest zajęcie 8. miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorek (razem z drużyną MKS Polonia Świdnica) oraz gra w I lidze Kobiet (zaplecze Orlen ligi) w zespole Silesia Volley Mysłowice, gdzie miała szansę rozegrać mecze w Pucharze Polski kobiet.

Jak sama przyznaje, siatkówka to całe jej życie. Pozostałe chwile uwielbia spędzać z rodziną, lubi oglądać filmy i seriale oraz słuchać muzyki.

Agata Olejniczak

Trener drużyny Mini Siatkówka


Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w 2010 roku, a początki w roli trenera miały miejsce w 2020 roku. Po intensywnym czasie nauki i przygotowań oficjalnie uzyskała tytuł trenera PZPS w 2021 roku.

Pochodzi z Gostynia, ale przyjechała do Wałbrzycha, by spełniać swoje pasje jako zawodniczka II Ligi MKS Chełmiec Wałbrzych, a teraz także jako trenerka.

Absolwentka szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu. W swojej karierze jako zawodniczka grała w klubach: UKS Kaniasiatka Gostyń, MUKS Amber Kalisz, z którym awansowała do II ligi w 2018 roku.

Agata wytrwale dąży do realizacji swoich marzeń i celów. Siłę do działania daje jej rodzina, która wspiera ją na każdym kroku i właśnie dlatego każdą wolną chwilę stara się spędzać z najbliższymi. Lubi gotować, a przy tym słuchać dobrej muzyki.

Filip Kopaczewski

Trener drużyny Młodziczki II


Student Akademii Wychowania Fizycznego, który niedawno dołączył jako trener do MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych. Swoją pasję do siatkówki odkrył już we wczesnym dzieciństwie. W 2008 roku przez wiele lat trenował w małopolskim klubie MKS Andrychów, także w rozgrywkach II ligi. Po przeprowadzce do Wrocławia brał udział w rozgrywkach akademickim AZS.

Jak przyznaje, siatkówka to jego miłość, pasja i hobby w jednym. Rozpoczęcie pracy jako szkoleniowiec to dla niego szansa na rozwój zawodowy i zebranie cennych doświadczeń.

Michał Ławrynowicz

Trener przygotowania motorycznego


Trener przygotowania motorycznego oraz trener personalny. Student Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i uczestnik wielu szkoleń z zakresu przygotowania motorycznego i fizjoterapii. 

  Jego misją jest pomoc w poprawie takich zdolności, jak szybkość, siła i wytrzymałość, a także dbanie o zdrowie zawodniczek i zapobieganie kontuzjom. W pracy stawia na celowość działania i jakość. Dużo uwagi poświęca na pracę nad fundamentami oraz dba o detale. 

  W przeszłości grał w piłkę nożną, a aktualnie trenuje amatorsko dwubój olimpijski. Praca jako trener jest jego największą pasją, w której spełnia się współpracując z zawodnikami wielu dyscyplin sportu. Poza pracą interesuje się również rozwojem osobistym. Lubi podróże.

Nikolas Przybylski

Statystyk


Absolwent wychowania fizycznego Akademii Kaliskiej, trener piłki siatkowej PZPS. Sędzia w Wielkopolskim Związku Piłki Siatkowej z uprawnieniami do 3 ligi. Pochodzi z Kalisza i tam też mieszka. W siatkówkę zaczął grać w wieku 13 lat, początkowo jako zawodnik drużyn młodzieżowych KPS Calisia Kalisz, następnie VII LO SMS Amber Kalisz i jako libero w drużynie LZS Orzeł Osiecza oraz w PKS Legion Skalmierzyce.

Z biegiem czasu zainteresował się także siatkówką „od kuchni” i z pomocą ówczesnego trenera oraz taty, który także jest trenerem, zaczął stawiać pierwsze kroki jako statystyk. Zanim dołączył do drużyny MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych jako statystyk, swoimi umiejętnościami wspierał kaliskie kluby, także na szczeblu ekstraklasy.

W wolnym czasie uwielbia podróżować, spotykać się z przyjaciółmi, a także stawia na aktywność fizyczną, taką jak bieganie i gra w tenisa.