TRENERZY

W Młodzieżowym Klubie Sportowym Chełmiec Wodociągi Wałbrzych duży nacisk kładziemy na profesjonalną i wykfalifikowaną kadrę trenerską. Każdy z naszych trenerów posiada kierunkowe wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Dzięki treningom pod okiem profesjonalistów możemy przekazać podopiecznym nie tylko tajniki gry w siatkówkę i pasję, ale także ducha walki, zasady rywalizacji fair-play i umiejętność pracy w zespole. Do treningów podchodzimy z zaangażowaniem. Wszystkie zajęcia są dostosowane do poziomu grupy i poszczególnych zawodniczek. Zachęcamy do zapoznania się z sylwetkami naszych trenerów.

Marek Olczyk

Trener drużyny Seniorek – II Ligi Kobiet


Związany z MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych od 2018 roku. Już rok później awansował z drużyną Seniorek do II Ligi Kobiet. Wcześniej trener żeńskiej drużyny siatkarskiej w klubie MKS Polonia Świdnica. Trener grup seniorskich i młodzieżowych siatkówki męskiej w klubie Chełmiec Wałbrzych.

Trener piłki siatkowej PZPS, zawodnik drużyny Chełmiec Wałbrzych. Do swoich osiągnięć może zaliczyć m.in. dwukrotne Mistrzostwo Polski juniorów w piłce siatkowej w roku 1989 i 1990, zdobycie Pucharu Polski z Chełmcem Wałbrzych w 1993 oraz złoty medal na Uniwersjadzie w 1991 roku. Z zawodu fizjoterapeuta – na co dzień pracuje w jednej z wałbrzyskich przychodni.

W wolnych chwilach spędza czas z dobrą książką, szczególnie z literaturą faktu.

Jacek Heiler

Trener drużyny Młodziczek


Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Instruktor piłki siatkowej oraz Trener PZPS. Z drużynami młodzieżowymi MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych współpracuje od 6 lat. W sezonie 2019/20 zaprowadził zespół do IV miejsca w Dolnośląskiej Lidze Młodziczek. Celem na kolejne sezony to medal w Dolnośląskiej Lidze Kadetek.

Pracuje jako wicedyrektor szkoły oraz nauczyciel wychowania fizycznego w IV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Wałbrzychu.

Interesuje się muzyką rockową
oraz formułą 1.

Mieczysław Stramecki

Trener zespołu Młodziczek II oraz Mini Siatkówki


Trener grup mini siatkówki, związany z klubem od samego początku jego działalności. Swoim pozytywnym nastawieniem i pasją do siatkówki zaraża młode zawodniczki wałbrzyskiego Chełmca. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz podyplomowych studiów informatycznych.

Na co dzień pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego i informatyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Wałbrzychu.

Wolny czas uwielbia spędzać aktywnie. Zimą wybiera narty, a latem rower górski, w szczególności przejażdżki po single trackach.

Karolina Olczyk

Trenerka grupy Mini Siatkówka


Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, managerka sportu oraz dyplomowana trenerka piłki siatkowej PZPS. Oprócz roli trenera grup Mini Siatkówki jest także wieloletnią zawodniczką w drużynie Seniorek, dzięki czemu ma szeroką perspektywę na rozwój i funkcjonowanie klubu, a zdobytą wiedzą i umiejętnościami dzieli się z najmłodszymi.

Jej największym sukcesem jako zawodniczki jest zajęcie 8. miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorek (razem z drużyną MKS Polonia Świdnica) oraz gra w I lidze Kobiet (zaplecze Orlen ligi) w zespole Silesia Volley Mysłowice, gdzie miała szansę rozegrać mecze w Pucharze Polski kobiet.

Jak sama przyznaje, siatkówka to całe jej życie. Pozostałe chwile uwielbia spędzać z rodziną, lubi oglądać filmy i seriale oraz słuchać muzyki.

Grzegorz Będziński

Trener Kadetek oraz Juniorek


Magister Wychowania Fizycznego z kompetencjami pedagogicznymi oraz trenerskimi w specjalizacji piłki siatkowej. W swojej pracy zawodowej współpracował z młodzieżą od 2007 roku rozpoczynając swoją przygodę z klubem UKS Głuszyca jako trener kadetek i juniorek oraz trener III ligi kobiet. W 2010 roku był to jeden z pierwszych ośrodków biorących udział w projekcie Vollemania Dolny Śląsk w Minisiatkówce. Był także trenerem IV ligi mężczyzn drużyny Silesia Świebodzice oraz asystentem trenera grupy młodzików i kadetów w Juventur Wałbrzych.

Interesuje się turystyką górską, jazdą na rowerze, a także dobrym kinem i muzyką. W przeszłości brał także udział w popularnych rajdach samochodowych. Energię do codziennych działań daje mu rodzina i czas spędzony w domu na majsterkowaniu.

Kacper Jesiołowski

Trener drużyny Juniorek oraz Mini Siatkówki


Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ze specjalnością Trener piłki siatkowej, trener piłki siatkowej PZPS. Trener drużyny akademickiej AZS AWF Wrocław w roku akademickim 2019/2020.
Jego pasja do piłki siatkowej zrodziła się już w młodości. Jako zawodnik grał w drużynach: KPS Calisia Kalisz (młodzik, kadet) oraz MUKS Amber Kalisz (kadet, junior, senior – III Liga Wielkopolska). Wśród jego osiągnięć jako zawodnik znalazło się I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Kadetów w sezonie 2014/2015, I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Licealiady w sezonie 2016/2017 oraz udział w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorów w Gdańsku w sezonie 2016/2017.
Własny rozwój jest dla niego bardzo istotny, dlatego dużą wagę przykłada do szlifowania swojego warsztatu trenerskiego. W wolnym czasie interesuje się motoryzacją, zdrowym trybem życia oraz eksperymentami kulinarnymi.