ZNAMY FINALISTKI DOLNEGO ŚLĄSKA

Wałbrzych kocha siatkówkę – tego dnia nasze miasto było stolicą gier najmłodszych, w drugim turnieju eliminacyjnym Kinder + Sport kategorii “trójek” (rocznik 2007) wystartowało 26 zespołów, z których do finału dolnośląskiego awansowała najlepsza ósemka. Bardzo wysokie drugie miejsce zajął zespół Chełmiec I, który w emocjonującym finale ostatecznie minimalnie uległ faworytkom z Radkowa.

Od pięciu lat razem z AQUA-ZDRÓJ organizujemy dolnośląskie turnieje w ramach Kinder + Sport. W tym sezonie gościmy kategorię “trójek” czyli zawodniczki urodzone w 2007 roku i młodsze. W drugim turnieju do rywalizacji stanęło 26 drużyn, które na sześciu boiskach rywalizowały podzielone na grupy systemem “każdy z każdym”. Po trzech godzinach eliminacji wyłoniliśmy najlepszą “12” – w nich klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. Radków I
2. Chełmiec I
3. Jawor I
4. Świdnica I
5. Lubań I
6. MOS I
7. Koral I
8. Brzeg I
9. Chełmiec II
10. Milicz I
11. MOS II
12. Radków II

13-18 (ex equo)

Miękinia I
Koral II
Lubań II
Milicz II
Lubań III
AWF I

19-24 (ex equo)
Milicz III
Jawor II
Koral III
Chełmiec III
Świdnica II

25-26 (ex equo)
AWF II
Chełmiec IV

Najlepsza “ósemka” po dwóch turniejach (suma zdobytych punktów), która 13 kwietnia będzie grała w finale dolnośląskim w Hali Wałbrzyskich Mistrzów.

1. Radków I – 60 pkt
2. Jawor I – 56 pkt
3. Świdnica I – 56 pkt
4. Chełmiec I  – 55 pkt
5. MOS I – 52 pkt
6. Lubań I – 51 pkt
7. Koral I – 47 pkt
8. Milicz I – 44 pkt

Turniej nie odbyłby się tak sprawnie, gdyby nie wsparcie sponsorów: Wałbrzyskie Wodociągi, WZK Victoria S.A., Grupa DZT, DEX Trans oraz gospodarz hali AQUA-ZDRÓJ. Dziękujemy również za zaangażowanie naszych siatkarek z grup kadetek, młodziczek oraz mini siatkówki, które wcieliły się tego dnia w rolę arbitrów. Przed nami ostatni etap gier, w sobotę 13 kwietnia w Hali Wałbrzyskich Mistrzów najlepszych 8 ekip walczyć będzie o dwa miejsca premiowane awansem do finału ogólnopolskiego.