Zmagania w siatkówce plażowej

Przez ostatnie trzy tygodnie, w każdy weekend nasze młodzieżowe zawodniczki występowały w turniejach Mistrzostwach Dolnego Śląska w siatkówce plażowej.

Juniorki – 10.06, Strzelin

W 20-zespołowej stawce najlepiej zaprezentowała się para Urbanowicz / Majerska, które zakończyły rywalizację na 7 miejscu na Dolnym Śląsku. Pozostałe nasze duety zostały sklasyfikowane na miejscach 9-12 Górska / Borowiec, 13-16 Witek / Popiel, Jasiecka / Mielniczuk, Baran / Bielicka, 17-20 Gawlik / Chmara.

Juniorki Młodsze – 17-18.06, Góra

Na starcie turnieju stanęło 29 zespołów, w tym 7 naszych par. Po pierwszym dniu rywalizacji do najlepszej ósemki na Dolnym Śląsku awansowały dwie wałbrzyskie pary – Witek Inga / Popiel Roksana oraz Daley Ewelina / Laura Pysznik. Drugi dzień rozgrywek nie poszedł jednak po myśli naszych duetów, które niestety nie znalazły się w strefie medalowej i nie wywalczyły awansu do turniejów rangi Mistrzostw Polski. Ostateczna miejsca naszych par 6 msc. Witek / Popiel, 7-8 msc. Daley / Pysznik, 9-12 msc. Majerska / Mleczek, 13-16 msc. Gotowt / Mrowiec, 17-24 msc. Górska / Kabała, Walus / Krasucka, Ruszczyńska / Jamroży.

Młodziczki – 24-25.06, Strzelin

Do rywalizacji w najliczniejszej kategorii wiekowej (36 par) przystąpiło 5 naszych reprezentantek. Pary Jamroży / Jarosińska-Hassa i Mrowiec / Piwko zakończyły rywalizację w pierwszym dniu turnieju. Srebrny medal rozgrywek wywalczyła natomiast Zofia Gotowt, biorąca udział w rozgrywkach, jako para kadrowa z rówieśniczką z Radkowa.